درباره عطر

عطر و ادکلن ها یی که بهتر است در پاییز و زمستان استفاده کنیم، کدامند؟

عطر و ادکلن ها

عطر و ادکلن ها یی که بهتر است در پاییز و زمستان استفاده کنیم، کدامند؟

 عطر و تاریخچه مواد خوشبو کننده در جهان قدمتی طولانی دارد. اما امروزه، عطر و ادکلن ها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده اند و نقش مهم تری در زندگی روزمره ایفا می کنند. درست مثل لباس‌ و پوشاکی که هنگام خریدن و پوشیدن با وسواس زیاد و طبق شرایط و فصول مختلف انتخاب می‌کنیم، عطر ها نیز  از قوانین مختلفی از جمله قوانین فصلی پیروی می کنند. بعضی ها به دنبال ادکلن خوب هستند اما بهتر است به دنبال عطر فصل باشید. اگر به عطر مناسب فصل توجه کنید یعنی عطر مناسب بهار و تابستان،

ممکن است عطری که از برند خیلی شناخته شده ای هم نیست، برای خود و اطرافیان بسیار دلنشین باشد. به بیانی دیگر گرم بودن یا سرد بودن هوا و نیز استشمام رایحه گل‌های بهاری یا هر رایحه دیگر، می‌تواند در فصول مختلف سال از شدت بیشتر یا کمتری برخوردار باشد و تغییرات فصلی بر نوع رایحه ای که استشمام می کنید تاثیر می گذارد. بدین جهت در این مقاله سعی می شود توضیحاتی ارائه شود که در انتخاب عطر ، شرایط مختلف آب و هوایی و یا تغییرات فصلی را مورد بررسی قرار می دهد.

بهتر است بدانید که در هوای سرد و مخصوصا فصل زمستان مولکول‌های ترکیبات الکلی فرار نیستند و به نسبت فصول گرم از سکون و بی‌حرکت بیشتری برخوردارند، بنابراین معمولا رایحه عطر و ادکلن ها در فصول سرد سال، از ثبات و پایداری بیشتری برخوردار هستند. همچنین بهتر است در فصول سرد از عطرهایی با رایحه ملایم و گرم که در ترکیبات آنها از ادویه‌های شرقی، عسل، وانیل، شکلات، قهوه و عصاره گل‌ها و گیاهان مختلف هستند، استفاده کنید. زیرا در هوای سرد استشمام یک بوی گرم و دلپذیر، بسیار لذت بخش و دلنشین خواهد بود و معمولا استشمام عطرهایی که دارای این ترکیبات هستند، در فصول سرد و زمستان، نوعی احساس آرامش و اطمینان و دلگرمی در افراد ایجاد می کند.

عطر سرج لوتنز شرگی  Serge lutens

در فصل سرد زمستان گویی سکون و بی حرکتی بر طبیعت و افراد چیره می شود. زمستان گاها کمی افسردگی در افراد ایجاد می کند. نتایج پژوهش برخی از محققان نشان می دهد، ویتامین مورد نیاز در افراد مختلف در فصول سرد سال به شدت کاهش می‌یابد و موجب کاهش انرژی مردم می شود. در این زمان می توان با رایحه‌ای که محیط اطرافتان را گرم و دلپذیر می کند، می‌توان تا حدودی بر این احساس ناخوشایند غلبه کرد و انرژی مثبت و گرما را به روزهای سرد و بی روح زمستان افزود.

عطر ادکلن ایو سن لورن مدل بلک اپیوم  Yves Saint Laurent Black opium

عطر و ادکلن ها بر روی چربی دوام بیشتری دارند و اگر شما نیز جزء اشخاصی هستید که احساس می‌کنید رایحه عطرها تنها برای مدت زمان کوتاهی بر روی پوست و بدن شما باقی می ماند، به شما پیشنهاد می کنیم قبل از این که عطری را بر روی پوست خود اسپری کنید، قسمت مشخصی از پوستتان را کمی مرطوب و چرب کنید. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماندگاری عطرها به این مقاله مراجعه کنید).

عطر تیزیانا ترنزی مارماTiziana Terenzi Maremma  

پیشنهاد نمی شود در روزهای گرم تابستان نیز از عطرهای گرم زمستانی استفاده کنید زیرا نتیجه و اثربخشی مشابهی را به همراه نخواهد داشت. عطر و ادکلن ها ی گرم، هنگامی که در فصول تابستان بر سطح پوست اسپری شوند، شدت بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل این نوع از عطر ها گزینه مناسبی برای فصول گرم محسوب نمی شوند. با وجود اینکه عطر و ادکلن های گرم و زمستانی براساس نظرسنجی‌های انجام شده از پرطرفدارترین و خوش بوترین عطرها هستند، پر واضح است که در فصول گرم و تابستانی همه ما دوست داریم رایحه ای خنک و سبک را استشمام کنیم و بوهای گرم و غلیظ خیلی جذاب و دلنشین نیستند. اگر دوست دارید از این نوع عطرها در فصول تابستانی استفاده کنید، بهتر است مدتی قبل از حضور در یک جلسه یا میهمانی، آن را بر روی پوستتان اسپری کنید و اجازه دهید تا رایحه آن کمی ملایم شود و بدانید که این عطر در مقایسه با زمستان از ثبات و ماندگاری کمتری برخوردار است. پس بهتر است آنها را با رایحه ای دیگر ترکیب و سپس استفاده کنید تا ثبات بیشتری داشته باشند.

عطر الکساندر جی اوسنت وایت  Alexander j. Oscent white

پس اگر دوست دارید یک عطر زمستانی خوب داشته باشید، بهتر است یک تم گرم ملایم انتخاب کنید چون با این رایحه می‌توانید احساس گرمی، صمیمیت، آرامش و اطمینان خاطر برای خود و دوستانتان ایجاد کنید و همچنین برای مدت زمانی طولانی تر از رایحه مطبوع و ملایم آن لذت ببرید.

عطر تام فورد  مدل بلک ارکید Tom Ford Black Orchid

در ادامه چند عطر مناسب فصل زمستان را به شما معرفی می کنیم:

۱ سرج لوتنز مدل شرگی

۲ تام فورد مدل بلک ارکید

۳تیزیانا ترنزی مدل مارما و لیلیپور

۴گرلن آیدیل مردانه و زنانه

۵تیری موگلر مدل پیور هاوانا و پیور تونکا

۶تام فورد مدل توباکو وانیل

۷ ایو سن لوران مدل بلک اوپیوم

۸شانل مدل کوکو نویر

۹الکساندر جی مدل اوسنت وایت و اوسنت بلک

نویسنده: فرهاد کوکائیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *