درباره عطر

تفاوت ادو پرفیوم و ادو تویلت

تفاوت میان پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو تویلت و ادو کلن

 تفاوت میان عطر، ادو پرفیوم، ادو تویلت و ادو کلن در چیست؟

تفاوت بین این سه نوع محصولات یعنی ادو پرفیوم، ادو تویلت و ادو کلن تنها در میزان غلظت عصاره روغنی سازنده رایحه های مختلف است. بدیهی است که هرچقدر غلظت عصاره روغنی در یک محصول بیشتر باشد، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

غلیظ ترین عصاره روغنی در عطر یا perfume  وجود دارد میزان غلظت آن حدودا بین 40-15% است و جزء خالصترین و ماندگارترین بوهاست و در عین حال بسیار گران قیمت تر از انواع دیگر عطر است و پس از آن به ترتیب، Eau de Perfume با غلظتی کمتر در حدود 15-7% رایج ترین نوع عطر است که ماندگاری مناسب و قابل قبولی دارد و به گرانی عطر هم نیست.

ادو تویلت (Eau de Toilette) از نظر غلظت و ماندگاری در رتبه بعدی قرار دارد. غلظتی در حدود 6-1% دارد. بوی ملایمی دارد و می توان گفت ماندگاری زیادی ندارد. برای حس کردن رایحه آن باید چندین بار در طول روز تمدید شود.

و در آخر ادوکلن ها (Eau de Cologne) هستند که در حقیقت همان ادو تویلت (Eau de Toilette) است، بویی بسیار ملایم دارد و ماندگاری اش نیز به اندازه همان ادوتویلت است.

همچنین لازم به ذکر است که در After Shave های مخصوص آقایان نیز به مقدار کمی عصاره روغنی بکار می رود به همین خاطر ماندگاری بویش از بقیه کم تر است.

 

 

تفاوت میان پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو تویلت و ادو کلن

تفاوت میان پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو تویلت و ادو کلن

 

آیا میدانید که چرا بعضی از بوها نسبت به بقیه از ماندگاری بیشتری برخوردارند؟

چربی پوست به طور کلی به ماندگاری  عطر کمک می کند. افرادی که پوستی چرب دارند، معمولا بوی عطرشان نسبت به دیگر افراد که پوستی خشک دارند، دوام بیشتری دارد. زیرا به طور طبیعی پوست چرب کمی رطوبت دارد و رطوبت باعث ماندگاری و دوام بیشتر بوی عطر می شود.

 

 

چه اقدامی باعث می شود تا بوی عطرمان ماندگاری بیشتری داشته باشد؟

همانطور که در بالا گفته شد دوام بوی عطر تا حدودی بستگی به خشک یا چرب بودن پوست، در اشخاص مختلف دارد. در صورت امکان بهتر است در طول روز، عطر خود را چند بار تمدید کنید. متخصصین و کارشناسان تولید محصولات آرایشی و بهداشتی توصیه می کنند که عطر را به ناحیه پشت گوش ها و گردن خود (محل نبض) اسپری کنید و مقدار کمی را هم بر روی پوست بدنتان (ناحیه مچ دست و بر روی نبض) استفاده کنید. با این کار رایحه عطر شما پخش می شود و سریع از بین نمی رود. یک اسپری کوچک روی موها سبب می شود بوی عطر شما در تمام طول روز باقی بماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *