اصول جذابیت و خوش پوشی

اصول خوش پوشی ، خوش تیپ و جذابیت برای خانم ها و آقایان

خوش تیپی خوش پوشی و جذابیت

چکار کنیم که جذاب تر به نظر برسیم؟

همه ی ما انسانها بر اساس ویژگی های ذاتی که داریم خوش پوشی ، خوش تیپ بودن و جذاب لذت می بریم. دوست داریم ما هم جذابیت های ظاهری و غیر ظاهری زیادی داشته باشیم. زمان های زیادی از وقتمان را به دیدن مجلات و ژورنال های مد اختصاص میدهیم یا با دنبال کردن صفحه سلبریتی ها سعی میکنیم یک مدل لباس پوشیدن را از روی آنها کپی برداری کنیم. مدل های موی جدید را یک به یک تست میکنیم تا مدلی که برای ما مناسب تر است را پیدا کنیم. در بوتیک های لباس، مدل های مختلف لباس ها را پرو می کنیم و از دیگران در مورد آنها سوال میکنیم. به باشگاه بدنسازی میرویم و برای جذابیت بیشتر تلاش میکنیم. با اکسسوری های مختلف مثل ساعت، دستبند، عطر و عینک آفتابی سعی میکنیم ظاهر خودمون رو جذابتر یا تکمیل تر کنیم. اما گاهی با همه تلاش و هزینه ای که برای جذابتر شدن میکنیم، نه تنها جذاب به نظر نمی آیمم بلکه گاهی اگر عکسی از خودمان ببینیم شاید با یک ظاهر معمولی و در برخی مواقع فاجعه رو به رو شویم. نایس بو در این مقاله شما را راهنمایی خواهد کرد.

 

خوش تیپی خوش پوشی و جذابیت

خوش تیپی خوش پوشی و جذابیت

اصول مهم در جذابیت

لازم به ذکر است که جذابیت مفهومی وسیع تر از خوش تیپ بودن و خوش پوش بودن است. در واقع خوش تیپ بودن زیر مجموعه جذابیت است. خوش تیپ بودن فاکتور مهمی در جذابیت است اما صرفا با داشتن یک ظاهر خوشتیپ و زیبا نمیتوان گفت فرد جذابی هستید. جذابیت از فاکتور های مهم و مختلفی تشکیل شده که شامل: خوش چهره بودن، خوش تیپ بودن، داشتن بیان زیبا و جذاب، خوش اخلاق بودن و…

در واقع جذابیت تنها در ظاهر خلاصه نمی شود. در حالی که خوش تیپ بودن صرفا ظاهری است. البته یک فرد خوشتیپ تا حدودی هم جذاب هست اما با رعایت فاکتورهای مکمل آن، بر این جذابیت افزوده خواهد شد. اگر فرد خوش تیپی باشید اما بلد نباشید خوب صحبت کنید یا فرد بداخلاقی باشید، ممکن است در نگاه اول افراد زیادی را به سوی خود جذب کنید اما وقتی با این افراد ارتباط برقرار کنید و تعامل پیدا کنید، بیان بد شما در صحبت کردن و اخلاقیات شما همان تاثیر جذابیت ظاهریتان را هم از بین می برد. حتی میتوان گفت جذابیت های رفتاری و کلامی بسیار مهم تر از جذابیت های رفتاری است. اگر فرد خوش تیپ و با ظاهری آراسته هم نباشید، می توانید افراد را به سوی خود جذب کنید اما با داشتن تمام فاکتور ها این تاثیرات به حداکثر خود می رسد. در این مطلب قادر به صحبت مورد مسائل اخلاقی و نحوه ی بیان موثر و مناسب نیستیم. اما در ادامه به یکی از زیر مجموعه های جذابیت که بیشتر متمرکز بر بعد ظاهری است می پردازیم.

اصول خوشتیپ بودن چیست و چگونه خوش تیپ تر باشیم؟

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، جذابیت فاکتورهای مختلفی دارد که خوش تیپی یکی از آنهاست است. فاکتور خوش تیپ بودن نیز از عوامل متعددی تشکیل شده که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. به خوش تیپ بودن به عنوان یک عامل صفر و یکی نگاه نکنید. اگر یک طیف رتبه بندی بین صفر تا صد داشته باشیم، با رعایت کردن فاکتورهای مختلف می توانیم رتبه ای را در این طیف کسب کنیم. مهم ترین فاکتورهای خوش تیپ بودن شامل:

 

1-آراسته بودن:

منظور از آراسته بودن به معنی داشتن ظاهری تمیز و مرتب است. ناخن های کوتاه در اقایان و ناخن های مرتب (لاک رنگ و رو رفته نباشد)، موهای حالت دار و مرتب، لباس های اتو کشیده و مرتب، صورت اصلاح شده، کفش های واکس زده، نداشتن بوی نا مطبوع (بوی عرق، سیگار و بوی بد دهان و…) و…

 

2-خوش هیکل بودن:

البته همانطور که قبلا هم اشاره کردیم خوش تیپی یک طیف است و فرد بد هیکل خوش تیپ هم وجود دارد. اما این فرد در مقایسه با فردی که تمام فاکتورها را رعایت کرده و در عین حال خوش هیکل هم هست نمره کمتری میگیرد. خوش هیکل بودن چیزی نیست که یک شبه به دست بیاید و همه آدم ها به نسبت فزیکی که دارند، نیازمند اصلاحاتی در فرم بدنیشان هستند. برای کسب فزیک بدنی بهتر، پیشنهاد ما ثبت نام در یک باشگاه بدنسازی است. اما افراد زیادی در باشگاه ها هستند که پس از ثبت نام سرخود شروع به وزنه زدن می کنند. این نکته را به خاطر بسپارید که حتما و حتما باید زیر نظر یک مربی معتبر شروع به تمرین کنید. زیرا اگر فرد چاقی باشید و وزنه بزنید، در زیر توده های چربی اقدام به عضله سازی کرده اید و در این صورت از بین بردن توده های چربی سخت تر از گذشته شده است. اگر هم لاغر باشید ممکن است تناسب بدنتان را بهم بزنید یا عضله سوزی کنید.

 

3داشتن موهای آراسته و اصلاح مناسب صورت:

ممکن است قبل از یک مراسم یا مناسبت خاص به آرایشگاه بروید و مدل موی جدیدی را درخواست کنید. اما پس از خروج از آرایشگاه نه خودتان احساس خوبی از آن مدل مو دارید و نه با بازخورد مناسبی از سوی اطرافیانتان مواجه می شوید. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید بهتر است به صورت روزمره مجلات و ژورنال های مدل مو را دنبال کنید و با بررسی دقیق مدل های مختلف مدل ها را انتخاب و در مواقع عادی که نزدیک به مناسبت خاصی نیست آنها را امتحان کنید تا در زمان های حساس دچار مشکل نشوید. همچنین اگر موهای مجعد یا فر دارید یا فرد تنبلی هستید، مدل هایی را انتخاب نکنید که درست کردن آن نیاز به صرف زمان زیادی داشته باشد. همچنین برای انتخاب یک مدل موی مناسب به جایگاه اجتماعی و سن و سالتان هم باید توجه کنید. اگر بیش از 50 سال سن دارید و مدیر یک کمپانی بزرگ هستید، بهتر است کمی از مد فاصله بگیرید.

در مورد اصلاح صورت نیز تفکر رایجی در ایران وجود دارد که افراد تصور می کنند با ته ریش شبیه به ایتالیایی ها می شوند و یا جذابیت بسیار زیادی بدست می آورند. برخلاف تصور رایج، ته ریش و نداشتن ریش های آنکادر، باعث می شود ژولیده به نظر برسید و نه تنها جذابیتی ندارد بلکه ممکن است بر مخاطبان شما تاثیر منفی بگذارد. البته افراد معدودی نیز هستند که با چهره های خشن و نوع پوشش خاصی که دارند، با ته ریش جذابیت بیشتری بدست می آورند.

 

4- خوش پوشی و نوع لباس پوشیدن:

خوش پوشی نیز یکی از فاکتور های خوش تیپی است. همه ما می دانیم که برای رفتن به مراسم ختم باید لباس مشکی بپوشیم. برای رفتن به مراسم عروسی کت و شلوار مجلسی و اگر کارمند یک اداره دولتی هستیم، بهتر است کت و شلوار رسمی بپوشیم. اما گاهی این تناسب را فراموش می کنیم و عادت به یک سبک لباس پوشیدن سبب می شود تا در تمام مناسبت ها به یک سبک لباس بپوشیم و این از جذابیت ما می کاهد. برای مثال اگر مدیر عامل یک کمپانی بزرگ هستید و همیشه کت شلوار رسمی می پوشید، برای آخر هفته و گردش در طبیعت همراه با همکاران و کارمندان شرکت بهتر است پوششی غیر رسمی (اسپرت یا حداقل اسپرت – رسمی) بپوشید. برای شرکت در یک سمینار موفقیت بهتر است یک لباس با رنگ شاد بپوشید و در کل برای شرکت در هر مناسبت کمی در مورد مخاطبان آن فکر کنید. اگر فرد پر انرژی و شادی هستید و همیشه در جمع دوستان لباس های با رنگ جیغ می پوشید، برای حضور در مهمانی های کمی رسمی که افراد غریبه بیشتری در آن حضور دارند بهتر است کمی مراقب رنگ ها باشید. همچنین برای انتخاب سایز لباس نیز باید در نظر بگیرید که اگر فرد لاغری هستید، لباس های بسیار گشاد را انتخاب نکنید یا اگر بسیار چاق هستید از پوشیدن لباس های جذب خودداری کنید. اگر فرد ورزشکار با اندامی زیبا هستید، لباس های جذب بسیار به بالا رفتن جذابیت شما کمک می کند اما در حالت کلی بهتر است لباس های فیت تنتان استفاده کنید. اگر مجبورید ساعت های طولانی یک لباس را بر تن داشته باشید، برای جلوگیری از فرسوده شدن لباس بهتر است یک سایز بزرگتر را برای پوشیدن انتخاب کنید.

 

5- استفاده از زیورآلات:

خانم ها به صورت پیش فرض از دهه ها قبل از زیورآلات برای تزئین خود استفاده می کردند اما امروزه آقایان نیز از گروهی از اکسسوری ها مانند دستبند، ساعت، گردنبند، عینک آفتابی، کلاه و… استفاده می کنند. این گروه از اکسسوری ها جزئیات بیشتری را به شما می افزایند و ظاهر شما را از سادگی خارج می کنند. ذکر این نکته بد نیست که برای انتخاب این اکسسوری ها باید به ظاهر فزیکی خود توجه کنید. مثلا اگر صورت باریک و کوچکی دارید، آن را پشت فرم یک عینک آفتابی بزرگ پنهان نکنید یا اگر دست ظریفی دارید، بهتر است از ساعت های فلزی بزرگ استفاده نکنید. استفاده از اکسسوری ها برای ست کردن با بخش هایی از لباس بسیار جذاب و زیباست.

 

6-انتخاب رنگ های مناسب:

مهم نیست که عاشق رنگ صورتی هستید یا بنفش یا زرد! جذابیت یعنی به شکلی رفتار کنید و لباس بپوشید که مخاطبان شما از دیدن شما لذت ببرند. اگر میخواهید به سبک شخصی خودتان زندگی کنید، باید بدانید که گاهی ممکن است رعایت اصول جذابیت مخالف با سلیقه شخصی شما باشد. بنابراین در این مواقع باید بین جذابیت و زندگی به سبک شخصیتان یکی را انتخاب کنید. البته با انتخاب سبک شخصی تمام جذابیت شما از بین نمی رود اما از آن می کاهد. انتخاب رنگی قسمتی از خوش پوشی است. به این نکته توجه داشته باشید که همیشه باید بین سبک لباس هایی که می پوشید و رنگ آنها تناسب وجود داشته باشد. برای مثال اگر تیپ رسمی دارید نمیتوانید از رنگ های جیغ استفاده کنید. اما اگر تیپ شاد با رنگ های جیغ هم می پوشید باید هارمونی بین رنگها را رعایت کنید تا بتوانید با هر سبک لباس پوشیدن برای خود جذابیت ایجاد کنید.

 

7-آرایش صورت:

این بخش کاملا مخصوص خانم هاست. در محیط های کار که عموما با مشتریان یا ارباب رجوع های زیادی سرو کار دارید، داشتن یک آرایش ملایم (خط چشم، پنکک و یک رژ ساده) بسیار دلنشین و جذاب است. برای قرار های عاشقانه استفاده از رنگ های قرمز (لاک و رژ لب) طرفداران بیشتری دارد. اما در این مورد زیاده روی نکنید. چه بسیار خانم هایی که قبل از مراسم عروسی میلیونها تومان خرج آرایشگاه میکنند اما بعد از خروج از آرایشگاه اصلا حس خوبی ندارند و سایر میهمانان حاضر در میهمانی جذابیت بیشتری نسبت به آنها دارند.

 

8- خوش چهره بودن:

خوش چهره بودن یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر جذابیت است. با اینکه این فاکتور موروثی و خدادادی است، اما میتوان گام هایی را در جهت اصلاح چهره برای رسیدن به چهره ای زیباتر برداشت. برای مثال در سالهای اخیر عمل های زیبایی بینی و لیزر کردن خطوط و ناهمواری های صورت، کمک بسیاری به افرادی که به زیبایی خود اهمیت می دهند کرده است که البته باید زیر نظر متخصصین زبده و با تجربه صورت گیرد.

 

9- خوشبو بودن:

یکی از مهم ترین فاکتور های جذابیت و خوشتیپ بودن استفاده از یک عطر خوشبو است. ممکن است بارها اتفاق افتاده باشد که فردی را ببینید که بسیار موهای زیبایی دارد، لباس های گرانقیمتی بر تن و بسیار خوش اندام است اما گویا چیزی کم دارد. ممکن است این اتفاق برای خود شما هم افتاده باشد. یک بوی خوش و عالی، به جذابیت شما عمق و روح می بخشد. اگر در جمعی وارد شوید و گروهی پشت به شما و در حال صحبت با یکدیگر باشند، بوی خوش شما مانند افرادی نامرئی به سراغ آنها می رود، بر روی شانه آنها میزند و به آنها هشدار می دهد که شخص مهم و جذابی در حال ورود به این مکان است و آنها را متوجه شما می سازد. استفاده از یک عطر خوشبو و جذاب تکمیل کننده تمام تلاش هایی است که برای افزایش جذابیتتان به کار برده اید. در خصوص انتخاب عطر مناسب بحث بسیار است اما ذکر این نکته ضروری است که بهتر است در فصول گرم از رایحه های خنک و در فصول سرد از رایحه های گرم استفاده کنید تا استشمام رایحه عطر شما بر مخاطبین شما نفوذ کند. با جستجویی در سایت نایس بو می توانید با انواع و اقسام برندهای مطرح (تام فورد ، لالیک ، لانکوم ، لوئه وه ، ایو سن لورن و…) و مدل های عطر آشنا شوید و رایحه مورد نظر را انتخاب کنید.

در پایان بهتر است به این نکته اشاره کنیم که بهترین فرد برای تشخیص بهترین نوع پوشش، رنگ لباس، مدل مو و… یک متخصص و کارشناس مد و لباس است. زیرا افراد قالبا در انتخاب لباس و رنگ ها نظرات شخصی که بر پایه تعصبات و علایق شخصی است را دخالت می دهند و ممکن است بهترین نتیجه برای شما رقم نخورد.

مهم نیست که عاشق رنگ صورتی هستید یا بنفش یا زرد! جذابیت یعنی به شکلی رفتار کنید و لباس بپوشید که مخاطبان شما از دیدن شما لذت ببرند.

 

نویسنده: فرهاد کوکائیان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *