بازارچه

کاشت مو و رعایت 5 نکته قبل از عمل جراحی

کاشت مو

تصمیم کاشت مو امری بسیار مهم است، زیرا اگر توسط متخصص کاشت مو ، به روش اشتباهی عمل کاشت انجام شود، ممکن است که عواقب جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد! قبل از کاشت یا پیوند مو ، لازم است که شخص خود را آماده کند، چرا که عمل جراحی کاشت مو بسیار حساس بوده و اگر به درستی صورت نگیرد و با روش های سنتی و غیر تخصصی انجام شود می تواند موجب ریزش مو بطور مجدد شده و در نظر داشته باشید که تاثیر بسیار بدی در روحیه ی افراد می گذارد.

 

روش میکرو MFIT و اس یو تی روشی است که در کل اروپا و جهان در حال گسترش است و جزء تنها روش هایی است که شما می توانید چهار ده هزار تا مو در عرض یک روز بکارید و در نظر داشته باشید بنیانگذار تنها اجرا کننده ی روش های روز دنیا در ایران، کلینیک ستاره ایران نوین است. ابتدا باید دلیل ریزش مو شما توسط پزشک مشخص گردد و سپس با توجه به نوع ریزش مو شما، یک روش به شما پیشنهاد شود، برای مثال ممکن است که روش های قدیمی برای شما مناسب باشد یا ممکن است که لازم باشد که بعد از سی سالگی به کاشت مو خود بپردازید، زیرا معمولا ریزش مو شما، تا سی سالگی ادامه دارد.

 

شاید به کاشت مو نیاز نداشته باشید

شاید به کاشت مو نیاز نداشته باشید

1)   شاید به کاشت مو نیاز نداشته باشید!

در مواقع خاصی ممکن است که متخصص به شما بگوید که باید بعد از سی سالگی، اگر بانک موی مناسبی داشته باشید، می توانید به عمل جراحی کاشت مو خود بپردازید و یا ممکن است که روش های ترمیم مو را به شما پیشنهاد کنند، بنابراین سعی کنید که قبل از عمل جراحی کاشت مو با از مشاوره های رایگان کلینیک ستاره ایران نوین استفاده کنید.

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود. به ویژه روش که جدیدترین و بهترین روش است. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، از روش هایی مانند روش prp و یا مزوتراپی می توان استفاده کرد که البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد. برای اطلاع از جدیدترین روش کاشت مو در سال 2020 به کلینیک معتبر دنیا، یعنی healthline.com مراجعه کنید تا بهتر متوجه شوید که کلینیک ستاره ایران نوین از تمام روشهای جدید دنیا استفاده می کند.

 

2)   چرا و چگونه ریز مو اتفاق می افتد؟

 

علت اصلی ریزش مو شما چیست؟ امروزه گفته می شود که علت اصلی ریزش مو استرس و نگرانی است و اگر شما نتوانید احساس بد را از خودتان دور کنید، مو شما دچار ریزش خواهد شد. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

 

3)   آیا سن شما برای کاشت مو مناسب است؟

کاشت مو هم مانند خیلی از چیزهای دیگر زمان و مکان خاصی می طلبد! مثلا اگر سن شما کمتر از بیست و سه سال است، نباید عمل کاشت مو انجام دهید و یا اگر انجام ندهید، خیلی بهتر است. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال متخصصین کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

 

 

 

4)   آیا توان پرداخت کاشت مو را ندارید؟

روش های بسیار زیادی برای شما وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، اما نکته ی بسیار مهمی که برای شما وجود دارد، این است که سرعت رشد موهای شما بسیار کند خواهد بود، یعنی اگر بخواهید از روش های ترمیم مو، مانند، ماینوکسیدیل، پی آر پی و …. استفاده کنید، ممکن است که تنها بیست درصد از موهای شما رویش کنند و البته همین موضوع ممکن است که ماه ها طول بکشد! بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی موهای شما بهتر است، مهم است.

 

5)   هزینه کاشت مو چقدر است؟

درباره ی قیمت کاشت مو تحقیق کنید، اما صرفا به دنبال قیمت ارزان نباشید، زیرا شما قرار نیست هزار بار در سال مو بکارید! باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت مو صورت بگیرد. علاوه بر این مسئله، تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در عمل کاشت مو و همچنین هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید. حال درک خواهید کرد که چرا این چنین عمل های جراحی وقتی در بهترین روش کلینیک کاشت مو انجام شوند، قیمت آنها خیلی پایین نیست. اما در عوض نتایج پایدار و با دوام آنها در طولانی مدت شما را شگفت زده خواهد کرد و می تواند شما و سایر افرادی که به آن کلینیک و متخصص مراجعه کرده اند را راضی نگه دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *